چسب یک طرفه پلی استر غیر منسوج درخت سیم

توضیحات:

چسب یک طرفه پلی استر غیر منسوج درخت سیم (Wire Harness Nonwoven PET) که برای کابل‌ها استفاده می‌شود، معمولاً از پارچه‌های غیر منسوج پلی استر ساخته شده و خاصیت مقاومت در برابر آتش را دارد. این نوع چسب‌ها معمولاً برای محافظت از کابل‌ها در برابر سایش و کاهش صدا استفاده می‌شوند.

پلی استر غیر منسوج یا Nonwoven Polyester یک نوع پارچه است که از الیاف پلی استر ساخته شده و به جای بافته شدن، الیاف با هم متصل می‌شوند. این الیاف می‌توانند با روش‌های مکانیکی، شیمیایی یا حرارتی به هم متصل شوند. پارچه‌های غیر منسوج می‌توانند از الیاف جداگانه، پلاستیک ذوب شده یا فیلم پلاستیک ساخته شوند

این چسب‌ها دارای خصوصیات عالی هستند و برای دستیابی به سطح عملکرد بالا طراحی شده‌اند. برخی از این چسب‌ها با فیبرگلاس و فلوگوپیت، موسکوویت یا میکا مصنوعی ساخته شده‌اند و می‌توانند دماهای تا ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل کنند. این چسب‌ها همچنین بسیار انعطاف‌پذیر و مقاوم در برابر استرس هستند.

برخی از این چسب‌ها همچنین دارای خاصیت مقاومت در برابر آب هستند و برای محافظت از کابل‌ها در برابر آب طراحی شده‌اند. این چسب‌ها دارای سرعت بالایی در جذب آب هستند و برای کابل‌های برق، تلکام یا کابل‌های خاص مناسب هستند.

به طور کلی، این چسب‌ها دارای خصوصیات فوق‌العاده‌ای هستند و برای کابل‌های مختلف که نیاز به مقاومت در برابر حرارت، آتش، سایش و آب دارند، استفاده می‌شوند.

 

ساختار چسب:

لایه حامل (Carrier Layer): کریر از پلی استر غیر بافته ساخته شده است. کریر به عنوان یک پشتیبان برای چسب عمل می‌کند و باعث می‌شود چسب بتواند به سطوح مختلف چسبیده شود.

چسب(Adhesive):  لایه چسب معمولا از اکریلیک یا لاستیک می باشد که باعث ویژگی های متفاوت در هر نوع چسب می شود.

لاینر آزادکننده(Release Liner): لاینر